таг: најлошата

Повеќе од 1.000 починати! Бангладеш се соочува со најсилната епидемија на...

0
Повеќе од 1 000 луѓе починале од треската денга во најлошата...

СЗО предупредува на епидемија на колера во Малави, 1200 смртни случаи

0
Малави е среде најлошата епидемија на колера во својата историја, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО), информирајќи дека се потврдени повеќе од 1.200...