fbpx

таг: „Модерна“

„Модерна“ ги тужи „Фајзер“ и „Бионтек“ за вакцината мРНА

0
Фармацевтската компанија „Модерна“ ги тужи „Фајзер“ и нејзиниот германски партнер „Бионтек“ за кршење на патент во развојот на првата вакцина против ковид-19 во...