таг: line

Кенијските атлетичари Чебет и Обири се победници на маратонот во Бостон

0
Кенискиот атлетичар Еванс Чебет и неговата сонародничка Хелен Обири се победници на маратонот...

Футбалерите ја пееја химната, а тоа ги расплака фановите на трибините

0
Иранските фудбалери во првото коло на Светското првенство во Катар не ја пееја националната химна...

Илјадници луѓе на демонстрации против претседателот на Перу

0
Илјадници луѓе излегоа на улиците низ Перу барајќи оставка од претседателот Педро Кастиљо,...