таг: Круната

Фјури и Џошуа можат да се борат ова лето во Лондон?

0
Ривал на Тајсон Фјури во борбата за круната во супертешка категорија, во верзијата ВБЦ, ова...

Кајли Џенер повеќе не е најследената жена на Инстаграм

0
Кајли Џенер ја загуби круната на најследена жена на Инстаграм. Џенер, која е доста активна на социјалните мрежи, во број...

Пријателката на принцезата Дијана за новата сезона на Круна: „Преку серијата...

0
Петтата сезона на Круната, серија која го следи животот на британското кралско семејство, наскоро ќе биде достапна на Нетфликс. Во последно време се...