fbpx

таг: „Круна“

Дали Чарлс Трети ќе ја носи империјалната круна?

0
Британската царска државна круна поставена на ковчегот на кралицата Елизабета Втора е моќен симбол на кралското величество и суверенитет. Од царската државна круна...

Британската Кралска круна со 2.686 дијаманти – симбол на моќта и...

0
Британската Кралска државна круна на ковчегот на кралицата Елизабета Втора е моќен симбол на кралското богатство, величественост и суверенитет. Инсигнијата положена на...

Авторот на „Круна“ најави пауза во снимањето

0
Познатата ТВ-серија на Нетфликс – „Круна“ (The Crown), веројатно, ќе направи пауза од снимањето на својата шеста сезона, како знак на почит кон...