fbpx

таг: „Кракен“

Д-р Даниловски: Кракен, иако е позаразен, не предизвикува потешки симптоми

0
Вирусoт кракен, иако е позаразен, не предизвикува потешки симптоми. Короната е вирус кој постојано мутира и ќе се јавуваат нови соеви во обид...

Новиот вид на корона „Кракен“ е позаразен од сите досега, предупредува...

0
Новиот вид на корона „Кракен“ е позаразен од сите досега, предупредува Светската здравствена организација. Сојот на коронавирус XBB.1.5. ја загрижи Светската здравствена...