таг: Изгледите

Далеку сме од мир во Украина, оцени Гутереш по разговорот со...

0
Изгледите за мир во Украина во моментов се минимални, оцени генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, по телефонскиот разговор со рускиот...