fbpx

таг: Инженерите

И покрај поправките, ново истекување на гориво од ракетата што требаше...

0
Инженерите на НАСА повторно забележаа истекување на гориво од новата ракета која се подготвува за лет до Месечината, пред лансирањето закажано за следната...