таг: Inc“

„Новавакс“ од јануари ќе има вакцина против омикрон

0
„Novavax Inc.“ денеска соопшти дека во јануари 2022 година ќе може да почне со комерцијално производство на вакцината против Ковид-19, што ќе биде...