таг: Хуманитарната

Борел повика на хуманитарна пауза во конфликтот меѓу Израел и Хамас

0
„Сега најважно е хуманитарната помош да стигне во Газа“, им рече Борел на...

За борбата за животот на Леонид потребни се 200.000 евра, да...

0
Хуманитарната организација „Свети Спас“, општина Аеродром како и другарите и блиските на осумнаесетгодишниот Леонид упатија апел за помош до јавноста, откако тој на...

Кумановци трчаа на хуманитарната трка за девојчињата Ана и Теодосија

0
Кумановци денеска трчаа на хуманитарната трка за помош за лекување на двете девојчиња со сериозна здравствена состојба Теодосија и Ана. Трката ја организираше...

СЗО: Потребна е помош за 26 милиони луѓе во Турција и...

0
Светската здравствена организација проценува дека хуманитарната помош е неопходна за 26 милиони луѓе во Турција...

Извештајот на СЗО за Украина ги скара Русија и САД

0
Извештајот на Светската здравствена организација за хуманитарната криза во Украина ги скара Русија и САД кои седат на иста маса во...

Десет најскапи климатски катастрофи во 2022 година

0
Хуманитарната организација Christian Aid ги издвои најлошите климатски катастрофи поврзани со климата годинава, додека светот доживува се посилни бури, обилни дождови...