таг: „Go“

Русија ќе го разгледа унгарското барање да купи повеќе гас

0
Русија ќе го разгледа барањето на Унгарија да купи повеќе гас, изјави рускиот министер за...

ФК Шкупи, го изненади Динамо во Загреб

0
Нерешениот резултат 2-2, кој тимот на ФК Шкупи го постигна на теренот на Динамо Загреб, во рамките на Лигата на шампионите, беше главна...

Унгарските пратеници го одобрија предлогот со кој се бара крај на...

0
Унгарскиот парламент го одобри предлогот да се укине Европскиот парламент како избрано тело и да...

Пожари во Словенија, огнот брзо се шири

0
Повеќе од 180 пожарникари го гаснат огнот што избувна на тешкопристапен терен во долината Випава...

Авионот кој се урна во Грција превезувал српско оружје

0
Стефановиќ потврди дека сопственикот на авионот е украинска компанија, а оружјето го испраќал приватниот српски производител на оружје „Валир“. Тој...

Бугарија од понеделник ги враќа заштитните маски против ковид-19

0
Од понеделник Бугарија го враќа носењето заштитни маски против Ковид-19, изјави за БНР главниот државен...

Твитер го тужи Илон Маск

0
Твитер го изведе милијардерот Илон Маск на суд за да го принуди да ја купи...

ВИДЕО | Погледнете како супер – јахта од 75 милиони евра...

0
Супер јахтата „Go“, вредна 75 милиони евра, е снимена како удира во марината во Св. Мартин на Карибите. Инцидентот се случил во...