таг: „Global

Во 2023 година глобалните капацитети на електрани на јаглен на историски...

0
Во најновиот извештај на „Глобал енерџи монитор“ (Global energy monitor) се наведува дека глобалните капацитети на електраните на јаглен во 2023 година забележале...

ВИДЕО+ФОТО | Светските ѕвезди на дело: Одржан хуманитарниот концерт кој собира...

0
„Global Citizen“ синоќа ја одржа оваа прекрасна и амбициозна кампања за помош на медицинските работници во најсиромашните земји во светот за што...

Џенифер Лопез и Селена Гомез дел од големиот хуманитарен концерт „VAX...

0
„Global Citizen“ најавува прекрасна и амбициозна кампања за да им помогне на здравствените работници и на најсиромашните земји во светот брзо да...