таг: German

Непотизам во Вундеслига 2, тренерот во игра ги стави трите синови?!

0
Херта ја почна сезоната во втората германска лига со пораз од Диселдорф (0-1),...

Белингам сака до игра во Реал Мадрид и во клуб со...

0
Реал Мадрид подготвува мала реконструкција во редот за врска. Главни играчи во овој...

Џуд Белингем, најскапиот играч во Бундеслигата

0
Специјализираниот портaл за фудбалски трансфери „Трансфермаркт“, ги ажурираше пазарните вредности на фудбалерите. ...

Левандовски: Меси на возраста на Роналдо, нема да даде толку голови

0
Веројатно нема да постигне 60 гола за една година, но 30 и 40 се сепак разлика.Очекувањата...

Суле далеку од Баерн, познат клубот во кој ја продолжува кариерата

0
Никлас Сулe ќе го напушти Баерн Минхен. Агентот на Суле, Волкер Струт даде неколку појасни...

Голем шок за Баерн, долга пауза за Мануел Нојер

0
Голманот на Баерн Минхен, Манyeл Нојер е опериран. Германскиот голман денеска успешно ја мина операцијата...

Научниците со прецизни насоки: Како да се спречи ширење на корона...

0
Група германски научници (German Working Committee on Particulate Matter) во која се вклучени физичари, хемичари, инженери, биолози, метеоролози и лекари од три научни...