fbpx

таг: „Гардијан“

Курти за Гардијан: Загрижен сум оти тензичната ситуација на Косово може...

0
Косовскиот премиер Албин Курти изјави за британски Гардијан изјави дека отстранувањето на барикадите на северот...

Гардијан: Ѓоковиќ ќе се врати на терените во Австралија

0
Според англиски весник „Гардијан“, настапот на еден од најдобрите тенисери во историјата на турнирот во Мелбурн, Новак...