таг: game

Ембид го пропушта првиот меч против Селтикс

0
Најдобриот играч на Филаделфија ‘76, Џоел Ембиид, најверојатно нема да игра во првиот...

Леброн Џејмс за прв пат ја почнува сезоната со четири порази

0
Лос Анџелес Лејкерс очигледно се еден од најслабите тимови во НБА-лигата сезонава иако имаа ѕвезден...

Cтатистичарите: Чави е најлошиот тренер на Барса !

0
Барселона има приреди ново разочарување на своите навивачи. Нерешениот резултат во средата против Интер, речиси...

Чави Хернандез: Немаме друг избор освен победа

0
Барселона вечерва го пречекува Интер на „Камп Ноу“ и има императив за победа во четвртото...

Хит серијата Squid Game се враќа со втора сезона

0
Популарната јужнокорејска серија Squid Game се враќа на екранот со втора сезона, објави „Нетфликс“, цитиран од CNN. „Доаѓа втората сезона“, рече...

Чави: Не е добар резултатот, Инаки беше спектакуларен

0
Чави Ернандез не е задоволен од резултатот на Барселона против Галатасарај, но е задоволен од...

Далас го прати Порцингис во Вашингтон

0
Екипата на Далас реши во последните моменти од преодниот рок во НБА-лигата, да се солободи...