таг: from

Аргентина договори јунски тестови со Австралија и Индонезија

0
Селекцијата на Саудиска Арабија единствена успеа да ја совлада Аргентина во последните две...

Томас Милер, летово заминува од Баерн Минхен?

0
Томас Милер (33) сериозно размислува да го напушти Баерн. Клупската легенда не бил...

Мекалистер го известил Брајтон дека на лето ќе се пресели во...

0
Алексис Мекалистер, аргентински репрезентативец и фудбалер на Брајтон е подготвен да го напушти...

Изненадување, елиминиран Каспер Руд од Монте Карло

0
Јан-Ленард Штруф денеска направи големо изненадување во Монте Карло, откако славеше со 2-0...

Карим Бензема, стана првиот играч во историјата на клубот

0
Францускиот напаѓач на Реал Мадрид, Карим Бензема, стана првиот играч во историјата на...

Јаник Синер преку Алкараз до финалето во Мајами

0
Јаник Синер во возбудлив натпревар го совлада Карлос Алкараз со 2-1 во сетови,...

Пеколен план, Лионел Меси во МЛС би го плаќале 29 клуба!

0
Името на Лионел Меси би довело неверојатни приходи во кој и да е...

Џонс ја потврди својата репутација и го уништи французинот Сирил Ган

0
Џон „Боунс“ Џонс ја потврди својата репутација на легенда во УФЦ, откако го...

Меси глатко одбил 300.000.000 евра од Ал-Хилал за преселба во Саудиска...

0
Ал-Наср го убеди еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Кристијано Роналдо, да се пресели...

ФИФА поведе постапка против Србија за дискриминација

0
Светската фудбалска организација, ФИФА, поведе постапка против Фудбалскиот сојуз на Србија. Advertisements ...