таг: French

Нејмар има две опции, Челси или Саудиска Арабија

0
Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар, наводно побарал дозвола од раководството на францускиот шампион да...

Меси, кариерата ќе ја продолжи во Саудиска Арабија или во САД

0
Лионел Меси нема да го продолжи договорот со ПСЖ и нема да се...

ПСЖ по суспензијата, го брани Меси од сопствените навивачи

0
Фудбалскиот клуб Пари Сен Жермен излезе со официјално соопштение во кое го осуди...

Kолку финансиски ќе го чини Меси суспензијата од ПСЖ?

0
Екипата на ПСЖ го суспендира Лионел Меси затоа што Аргентинецот замина во Саудиска...

Доби огромен број на закани, cемејството на Галтие e под заштита...

0
Семејството на тренерот на Пари Сен-Жермен, Кристоф Галтие е под заштита на телохранители...

Меси ја одби најголемата понуда: 13 евра во секунда, 771 eвра...

0
Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси ја одби понудата на Ал-Хилал од Саудиска Арабија,...

ПСЖ ја достави понудата, Меси одлучува за се

0
Лионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона. Додека навивачите...

ПСЖ-Меси, преговорите се ставени во мирување

0
ПСЖ се уште не постигнале договор со Лионел Меси. Дел од француските медиуми...

Лионел Меси ја одбил првата понуда на ПСЖ

0
Лионел Меси ја одбил првата понуда на ПСЖ за продолжување на договорот, пишуваат...

Галтие со 16 годишниот Емери против Баерн?!

0
Во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите, ПСЖ вечерва на „Паркот на принцовите“,...