таг: FOTO

Германската покраина Баварија потпиша договор за набавка на Спутник V

0
Германската покраина Баварија потпиша договор за купување на 2,5 милиони дози на руска вакцина против...

Најмалку 32 лица загинаа, а 66 се повредени во железничка несреќа...

0
Два патнички воза се судрија во јужен Египет. Министерството за здравство соопшти дека во несреќата...

23.400 вакцини преку КОВАКС пристигнаа во Бих, до вечер уште 26.400

0
Првиот контингент вакцини против ковид-19, нарачан од Босна и Херцеговина (БиХ) преку механизмот КОВАКС, денеска...

Создавачите на „Спутник Ве“: Бараме јавно извинување од Европската агенција за...

0
Креаторите на руската вакцина против корона вирусот „Спутник Ве“ (Спутник V) побараа јавно извинување од...

(ФОТО) Во Москва минус 26 степени, прогласена портокалова опасност

0
Рускиот хидрометеоролошки центар објави портокалово ниво на временска опасност во Москва и нејзината околина поради...

Во САД издадено национално предупредување за закана од домашни антивладини екстремисти

0
Министерството за домашна безбедност на САД издаде национално предупредување за тероризам, повикувајќи се на потенцијална...

(ВИДЕО) Путин се нурна во ледената вода на Богојавление!

0
Рускиот претседател Владимир Путин нурна во ледената вода во московскиот регион по повод православниот празник...