fbpx

таг: FOTO

Експлозии во близина на нуклеарната централа Запорожје

0
Во украинската нуклеарна централа Запорожје, која е под руска окупација, вчера одекнаа силни...

Борел се надева дека ЕУ ќе договори следна транша помош за...

0
Шефот за надворешна политика на Европската унија Жозеп Борел изјави дека се надева...

НАТО испраќа извиднички авиони „авакс“ во Романија

0
Северноатлантската алијанса (НАТО) ќе премести неколку од своите извиднички авиони од Германија во...

Силно невреме во Калифорнија, има и жртви

0
Големото невреме во Тихиот Океан втор ден по ред донесе силни ветрови, врнежи...

Поставена барикада во мултиетничката населба Бошњачка Махала во Северна Митровица

0
Денеска е поставена барикада во мултиетничката населба Бошњачка Махала во Северна Митровица. Оваа...

Борел: Санкциите се успешни во отежнувањето на Русија да ја финансира...

0
Високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел денеска...

Војната во Украина покажа дека Европа „не е доволно силна“, оценува...

0
Финската премиерка Сана Марин денеска даде, како што рече, „брутално искрена“ проценка за...

Рама е избран за потпретседател на Социјалистичката интернационала, претседател стана Санчез

0
Премиерот на Албанија, воедно и претседател на Социјалистичката партија, Еди Рама е избран...

Русија тврди дека е гранатирана нуклеарната централа Запорожје

0
Украинската нуклеарна централа Запорожје, најголемата нуклеарна централа во Европа, денеска била гранатирана, јави...

Владата на Риши Сунак по две недели остана без првиот министер

0
Министерот во Владата на Велика Британија, Гавин Вилијамсон објави дека поднесува оставка од...