таг: FOTO

Словачка ја блокираше планираната испорака на оружје за Украина

0
Словачката Влада денеска блокираше голема испорака на оружје за Украина, планирана...

НАТО ја повика Русија да се повлече од Молдавија

0
НАТО целосно го поддржува суверенитетот и територијалниот интегритет на Молдавија. Ја...

Словачка ќе ги прекине испораките на оружје за Украина

0
Новиот словачки премиер, Роберт Фицо, денеска објави дека неговата земја го...

Словачка добива влада со екстремната десница

0
Претседателот на партијата СМЕР-ССД, Роберт Фицо, победникот на парламентарните избори во...

Загина 8-годишно дете од Гостивар во тешка сообраќајна несреќа во Албанија

0
Денеска на магистралниот пат Елбасан-Пеќин, Република Албанија, се случила тешка сообраќајна...

Се намалува нивото на водата за ладење на реакторот на централата...

0
Нивото на водата во резервоарите за ладење на реакторот во нуклеарната...

Боксерскиот сојуз на САД ја напушти Меѓународната боксерска асоцијација

0
Боксерскиот сојуз на САД (USA Boxing), кој ја претставува најуспешната земја во олимписката...

На товарен брод во Венеција откриени 850 килограми кокаин во вредност...

0
Италијанските власти откриле 850 килограми кокаин на товарен брод во близина...

Лекарот на Берлускони вели дека тој добро реагира на терапијата

0
Лекарот што го лекува Силвио Берлускони (Берлускони) од инфекција на белите...

Протести во Приштина, против договореното во Охрид

0
Демонстрантите на денешниот протест во Приштина фрлија димни бомби кон владината...