таг: forward

Кливленд Кавалирс, четвртиот тим што обезбеди пласман во плеј-офот

0
Кливленд Кавалирс се четвртиот тим од Источната Kонференција во НБА лигата што обезбеди...

Видео/ НБА му го поништи последниот скок на Адетокоунмпо!

0
Милвоки Бакс славеше над Вашингтон Визардс со 117-111 и тоа во меч кој...

Леброн Џејмс повторно се повреди, ќе го пропушти дуелот со Мемфис

0
Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс ќе биде надвор од терените неколку...

Милвоки подобар од Лејкерси без Леброн, Денвер загуби во Орландо

0
Во НБА лигата се одиграа само четири натпревари. Најпривлечен беше оној во „Крипто.ком Арената“, каде...

Преодниот рок започна со трејд меѓу Вашингтон и Лејкерс

0
Преодниот рок во НБА лигата започна со трејдот што го направија Вашингтон Визардс и ЛА...

Лејкерси ја прекинаа низата од 11 победи на Мемфис

0
Лос Анџелес Лејкерс покажаа дека се подготвени за борба, враќајќи се од двоцифрена негатива во...

Јокиќ влезе во историјата на Денвер, го минa легендарниот Алекс Инглиш

0
Српскиот центар Никола Јокиќ стигна до 14. трипл дабл во сезоната, а Денвер ја забележа...

Дончич не успеа да ги сопре Клиперси, победа за Филаделфија

0
Лос Анџелес Клиперс го победи Далас Маверикс со 113:101 во еден од најинтересните натпревари од...

„Трипл-дабл“ на Јокиќ, Лејкерси врзаа четири победи

0
Српскиот кошаркар Никола Јокиќ испиша историја со уште една брилијантна партија во НБА лигата. Центарот...

Лејкерси со победа ја завршуваат годината, Њу Орлинс и Денвер први...

0
Лос Анџелес Лејкерси продолжија со играта „топо-ладно“, но ноќва се радуваа на победа на гостувањето...