fbpx

таг: FIFA

ПСЖ доби забрана од ФИФА да позајмува играчи

0
Францускиот шампион ПСЖ доби забрана од ФИФА да позајмува играчи во зимскиот преоден рок поради достигнување на...

Mеси “МВП”, Мартинез најдобар голман, а Фернандез најдобар млад играч!

0
ФИФА ги прогласи најдобрите по крајот на Светското првенство во Катар, а меѓу нив доминираа играчи од...

ФИФА, приход од 7.5 милијарди евра од Катар 2022?!

0
ФИФА обично прави конзервативни буџетски проценки и на крајот ги надминува своите цели. Приходот од 7,5 милијарди...

Роналдо го знае името на новиот селектор на Бразил

0
Во овој момент Бразил е во потрага по нов селектор. Новинарите го запрашаа и Роналдо...

Инфантино: Веќе не можеме да зборуваме за мали и големи тимови

0
Претседателот на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино, изјави дека групната фаза од Мундијалот во Катар била „најдобрата досега“ поради бројот на изненадувања,...

Федерацијата до ФИФА: Голот не e на Фернандеш, туку на Роналдо

0
Португалската фудбалска федерација одлучи да поднесе жалба до ФИФА, со барање дека првиот гол против Уругвај го...

СП2022: ФИФА поради знаме почна дисциплинска постапка против Србија

0
Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) потврди дека е отворена дисциплинска постапка против Фудбалската федерација на Србија...

Официјално, ФИФА покрена дисиплинска постапка во Катар

0
ФИФА го отвори првиот дисциплински случај на турнирот. ФИФА соопшти дека обвинението е покренато против еквадорските навивачи,...

Во Катар ќе се игра со револуционерна топка со чип!

0
ФИФА на претставувањето на топката со која што ќе се игра собирот во азиската држава го потврди...

ФИФА до Тунис: Ќе бидете суспендирани од Катар 2022!

0
ФИФА испратила писмо до Фудбалскиот сојуз на Тунис во кое се заканува дека ќе го исфрли од...