fbpx

таг: „Femme

На продажба слика од Пикасо која во јавноста не е видена...

0
Уметничкото дело „Femme au Beret Mauve“ од познатиот шпански уметник Пабло Пикасо, како што објавија странските медиуми, оди на аукција. Станува...