таг: експлодираше

(ВИДЕО) Редок феномен – зелена огнена топка експлодираше над Австралија

0
Метеорит неодамна експлодираше додека паѓаше нa небото над Австралија, создавајќи блескава светлина и силен тресок што ги вознемири локалните жители. ...

Уапсено лицето осомничено дека ја поставило бомбата во центарот на Истанбул

0
Турската полиција уапси лице осомничено дека ja поставило бомба што експлодираше во пешачката зона во центарот на Истанбул во неделата, при...

Осум деца се тешко ранети кога граната експлодира на детски настан...

0
На детски настан во украинскиот град Чернихив експлодираше фрлач на гранати, при што повредени се...