таг: египетското

Ракета падна на египетска територија во туристички центар на Црвеното море

0
Ракета паднала во близина на медицинска установа во египетското одморалиште Таба на Црвеното...

Во Египет, откриена мала „насмеана“ сфинга од римскиот период

0
Египетското Министерство за туризам и антиквитети соопшти дека во јужен Египет, археолози откриле...

Над сто светски лидери на Самитот за климатските промени во Египет

0
Повеќе од сто светски лидери денеска се состанаа во египетското одморалиште Шарм ел Шеик, на...