таг: доверливи

САД истражуваат од каде протекуваат доверливи документи

0
Протекувањето на доверливи воени документи кои беа објавени на социјалните мрежи ги вознемири американските служби, кои се обидуваат да го идентификуваат...

Соработниците на Бајден најдоа втор сет доверливи документи

0
Адвокатите на американскиот претседател Џо Бајден пронајдоа нови доверливи документи, откако пред неколку дена признаа...

Пронајдени доверливи документи во поранешната канцеларија на Бајден

0
Американското Министерство за правда ги истражува можните доверливи документи пронајдени во поранешните канцеларии...

НАТO истражува хакирани воени податоци што се продаваат на интернет

0
НАТО покрена истрага за кражба на податоци од доверливи воени документи кои хакерска група ги понудила на продажба на интернет. Податоците...