таг: допатува

Зеленски денес во посета на Турција

0
Украинскиот претседател Владимир Зеленски денес ќе допатува во турскиот град Истанбул на покана...

Шефот на кинеската дипломатија пристигна во Москва за да разговара за...

0
Шефот на кинеската дипломатија Ванг Ји допатува во Москва за да разговара за можен мировен...