таг: делат

Педри: Нашиот футбал е незапирлив, ќе донесе победи и трофеи

0
Барселона и Реал Мадрид го делат врвот на Ла Лига со 38 бодови, после 15 одиграни кола....

Ова се двата најскапи градови во светот во 2022 година

0
Њујорк и Сингапур го делат првото место на врвот на листата на најскапи градови во светот во 2022 година, а минатогодишниот лидер Тел...

Таблети со јод добиваат жителите околу нуклеарната централа Запорожје

0
Украинските власти почнаа да им делат таблети со јод на жителите во близина на нуклеарната...