таг: Darko

Чурлинов: Фаворити сме против Малта, но тоа треба да го покажеме...

0
Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов ќе биде дел од националниот тим во квалификацискиот натпревар против Малта кон патот на ЕП 2024, како и контролниот...

Чурлинов со Барнли против Ман. Сити на “Eтихад”

0
Дарко Чурлинов и неговиот тим Барнли ќе гостуваат на „Eтихад“ и ќе играат против актуелниот...

Симболичен настап на македонските нордијци на спринтот во Словенија

0
Македонските натпреварувачи Ставре Јада и Дарко Дамјановски го имаа својот прв настап на Светското првенство...

Словенија избра жена за претседател на државата

0
Независната центристичка адвокатка и бранителка на човековите права, Наташа Пирц Мусар, победи во...