таг: conference

Окулу 25.000 навивачи без влезници доаѓаат на финалето во Прага

0
УЕФА има голем проблем со билетите што им ги додели на финалистите во...

За исклучување од евро-куповите, Барселона ќе бара дебело обештетување

0
Скандалите во светот на фудбалот на крајот на минатата и почетокот на оваа...

Шпанските обвинители не пронашле докази за cлучајот “Негреира”

0
Шпанските обвинители не пронашле докази дека постојаните исплати на Барселона до компанијата на...

Пресврт, најдени документи со кои се ослободува Барселона од обвинувањата

0
Новите докази до кои дојде мадридскиот весник „Либертад Дигитал“ донесоа целосен пресврт во...

Перез го сака Артета како наследник на Анчелоти

0
Европскиот и светски клупски првак Реал Мадрид потклекнува во трката за шампионската титула...

Тебас бара оставка од Лапорта за скандалот со поранешниот судија

0
Претседателот на Ла лига, Хавиер Тебас, чека објаснување од Барселона во врска со скандалот поврзан...

Карлсен побара забрана за настап на руските спортисти

0
Норвешкиот шаховски велемајстор Магнус Карлсен за норвешкиот ТВ-2 канал изјави дека на руските шахисти треба...

Фетел против ограничувањата, бара од Ф1 возачите да се побунат против...

0
Пензионираниот четирикратен Ф1 шампион, Себастијан Фетел побара возачите да се побунат против новите правила на...

Карло Анчелоти: Ги загубивме речиси сите дуели

0
Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, не негира дека неговиот тим се наоѓа во тежок...

Јувентус најде замена за Адриен Рабио кај Лестер Сити

0
Скаутите на Јуве бараат замена за францускиот фудбалер Андриен Рабио, кој има договор со торинскиот...