таг: Catalannews

Шпанската полиција заплени рекордни 5,6 тони кокаин

0
Рекордна пратка од 5,6 тони кокаин, вреден повеќе од 340 милиони евра, запленила...

Обамејанг претепан и ограбен во неговиот дом

0
Голем инцидент се случил во привремениот дом на Пјер-Емерик Обамејанг во Барселона, – јавуваат ...