таг: „Боинг“

„Боинг“ го произведе последниот „747“ авион

0
Илјадници работници на „Боинг“ од целиот свет, како и гости меѓу кои и холивудскиот глумец Џон Траволта, присуствуваа на „прошталната“ свеченост...