таг: блокирање

Србите најавуваат блокади на патиштата за регистарските таблички

0
Претседателот на Српската листа, Горан Ракиќ, се закани со блокирање на патиштата на северот на Косово, доколку Косово преземе какви било...

Aнтивладини протести во Унгарија

0
Антивладините демонстранти во Унгарија за денеска и утре најавија блокирање на еден од главните мостови...