таг: area

Осум лица загинаа во напад во синагога во Ерусалим

0
Осум лица загинаа во пукање во синагога во Ерусалим, а десет се повредени,...

Крихмаер убделиво до првото место во Бормио

0
Винсент Крихмаер убедливо славеше во спустот во Бормио, во рамките на Светскиот куп. Австриецот патеката...