таг: 80годишна

ФОТО: Нестороски се прости од својот поранешен газда

0
На 80-годишна возраст, почина поранешниот претседател на Палермо, Маурицио Ѕампарини. На почетокот од минатата недела Ѕвампарини со влошена здравствена состојба бил пренесен...

Неговото срце не издржа – почина славниот акционен актер: Џејмс Бонд...

0
Актерот Френк Мекреј почина на 80-годишна возраст од срцев удар. Најпознат е по улогите во акциони филмови, а исто така имаше кариера и во американскиот фудбал....