fbpx

таг: „8

Трстена: Покажавме дека и една мала држава може да ги победи...

0
Претседателот Стево Пендаровски ги одликуваше со орденот „8 Септември“ спортистите Оливера Наковска-Бикова, Бранимир Јовановски, Шабан Трстена и Дејан Георгиевски, по повод Денот на...

Во ГОБ „8 Септември“ годинава извршени 36.000 прегледи на пациенти со...

0
Во Градската општа болница „8 Септември“ веќе две години деноноќно се лекуваат пациенти со Ковид-19. Ова беше повод за денешната посета на министерот...

Сестрите и болничарите добија забрана да негуваат пациенти со ковид по...

0
Директорот на ГОБ „8 Септември“, доктор Христијан Костов, на медицинскиот персонал во установата му забранил да извршува здравствени услуги на пациенти дома. Укажувањето...