таг: 63годишен

Поднесена тужба поради смрт на човек по вакцинација со Астра Зенека

0
Семејство на 63-годишен маж кој почина во март во централна Франција од „тромбоза“ откако ја прими првата доза на антиковид вакцината на Астра...