таг: 46годишниот

Алонсо наследник на Табарез на клупата на Уругвај

0
Фудбалската репрезентација на Уругвај има нов селектор во 46-годишниот Диего Алонсо како наследник на легендарниот Оскар Табарез, кој по 15 години минати на должноста минатиот месец доби...

Адел и Сајмон го финализираа разводот по две години од нивната...

0
32-годишната пејачка и 46-годишниот Сајмон кои се родители на синот Анџело, по седумгодишната врска, во 2019 објавија дека се разделуваат. ...