fbpx
4 C
Skopje
сабота, март 6, 2021

таг: 3379

Германија: 3.379 новозаболени од коронавирус

0
Германија регистрира 3.379 новозаболени од коронавирус, покажуваат податоците од Институтот „Роберт Кох“. Како последица од коронавирус починале уште 841 лице, а од...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
4 ° C
4 °
4 °
41 %
5.1kmh
75 %
нед
9 °
пон
12 °
вто
7 °
сре
9 °
чет
2 °

Последни објави