таг: 30000

30.000 демонстранти протестираат во Тбилиси против законот за „странски агенти“, меѓу...

0
Околу 30.000 Грузијци протестираат вечерва на улиците во Тбилиси во последниот круг од повеќенеделниот масовен протест против законот за „странско влијание“ чие усвојување...

Над 30.000 луѓе го следеа тренингот на Париc Сен Жермен во...

0
Над 30.000 луѓе го следеа тренингот на Пари Сен Жермен во Доха пред пријателскиот натпревар на парижаните...

Русија соопшти дека повлекла повеќе од 30.000 војници од Херсон

0
Русија соопшти дека повлекла повеќе од 30.000 војници од јужниот украински регион Херсон, вклучувајќи го...

Македонската иновација за спречување пожар во литиумските батерии презентирана во Вашингтон

0
Над 30.000 посетители на најголемиот годишен настан на Армијата на САД во Вашингтон оваа недела, можеа да слушнат и за новата технологија на...

Кина ќе донира на Црна Гора 30.000 дози од вакцината Синофарм

0
Кина одобри донација од 30.000 дози од вакцината Синофарм за Црна Гора, која наскоро треба да пристигне во земјата, соопшти Владата на Црна...