таг: 2045

Јован Манев или Дарко Велковски, во срцето на одбраната?

0
Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва (20.45 часот) ќе го има најголемиот испит во досегашниот тек...

Диего Милито пред големото дерби на Џенова: Би бил среќен доколку...

0
Во петок во 20:45 во 17-тото коло во Серија А екипата на Џенова ќе ја пречека Сампдорија во важен натпревар за домаќините да...

Кудуз се враќа во тимот: Вујовиќ за Монпелје го има цел...

0
Денес во 20:45 часот Вардар 1961 ќе се сретне со француски Мопелје во рамките од четвртото коло во Лигата на шампионите. Тренерот Вујовиќ...

Франција ја совлада Белгија за финале во Лигата на Нации

0
Франција закажа финале со Шпанија во недела од 20.45 часот во Милано, откако вечерва во спектакуларниот меч во Торино со безброј шанси, многу...