fbpx
4 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: 2028

ЦЕБР: Кина во 2028 година ќе биде прва екомонија во светот

0
Кина во 2028 година ќе ги престигне САД и ќе стане прва економија во светот, пет години од претходниоте проценки, се наведува во...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
70 %
2.6kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
2 °

Последни објави