таг: 2024

Според британското разузнавање, Русија не постигна значителен успех со офанзивата во...

0
Во април 2024 година, руските напади се интензивираа во источна Украина, зголемувајќи се за 17% од март 2024 година. Од нив, повеќе од...

ФОТО НА ДЕНОТ: Украинската фотографка Јулија Кочетова победи на World Press...

0
На 18 април 2024 година, Јулија Кочетова беше прогласена меѓу победниците на World Press Photo 2024, престижна награда за фоторепортер. Украинската фотографка победи...

„Халкбанк“ и „Литера“ го прославија Светскиот ден на литературата за деца...

0
Скопје, 2 април 2024 – Во чест на Светскиот ден на литературата за деца, „Халкбанк“, во соработка со Меѓународниот фестивал за деца „Литера“,...

На кои хороскопски знаци ретроградниот Меркур им носи пари и среќа?

0
Првиот ретрограден Меркур во 2024 година е од 1 до 24 април, што значи – заострете ги нервите и ментално подгответе се за...

Астролозите предупредуваат: Се верува дека ова е најлошиот датум за свадба...

0
реклама Еден датум во 2024 година е особено лош за свадба, според астролозите. Поволните...

Бундестагот одобри 7,6 милијарди евра за Украина

0
Парламентот на Германија го одобри буџетот за 2024 година, во чии рамки ќе бидат доделени 7,6 милијарди евра за воена помош за Украина,...

Четири хороскопски знаци за кои февруари ќе биде месец за паметење

0
реклама Февруари 2024 година ќе биде месец кој долго ќе се памети според некои хороскопски...

Финансиски хороскоп за февруари 2024

0
ОВЕНВториот месец во 2024 година ќе биде доста поволен за финансиите на Овенот. Доаѓаат нови ветувачки понуди или унапредување на старо работно...

ВОЕН ИЗВЕШТАЈ: Руски воени злосторства и кршење на човековите права во...

0
Следниот извештај дава ажурирани податоци од 8 јануари, 2024 година во однос на руските воени злосторства и кршењето на човековите права...

Младата месечина на 11. јануари носи големи промени: 3 хороскопски знаци...

0
Првата млада месечина во 2024 се појавува во знакот Јарец и поради кластерот на планетите во земјени знаци, може да предизвика сериозни промени на финансиски...