таг: 2024

Роман Јаремчук нема да игра против Македонија

0
Првиот напаѓач на Украина, фудбалерот на Клуб Бриж, Роман Јаремчук, ќе ги пропушти...

Продадени 6,8 милиони билети, околу 3 милиони се во оптек

0
Директорот на Олимписките Игри во 2024 година, Тони Естанке, вели дека интересот на навивачите и...

Првиот шпански тренер од 1991 година кој го загубил дебито на...

0
Фудбалската репрезентација на Шпанија синоќа во Глазгов загуби од Шкотска со 2:0 во...

Организаторите на Олимписките игри „Париз 2024“ со интересни маскоти

0
Организаторите на Олимписките игри „Париз 2024“ ги претставија маскотите на овој настан. Идејата се роди од слична...

Анчелоти е сигурен, и во случај на елиминација од Лигата на...

0
Карло Анчелоти има договор до 2024 година и во случај да го загуби и вториот нтпревар со...

Лига на нации: Македонија стартува на гости против Бугарија

0
Македонија има одлична шанса за пласман на ЕУРО 2024 преку Лигата на нации на УЕФА. По ждрепката во Нион, по која македонската репрезентација се најде...

Планови за величествено отворање на ЛОИ во Париз со 200 бродови...

0
Организацискиот комитет на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз 2024 го усвои проектот за церемонијата на свеченото отворање, која за прв пат во...