fbpx

таг: 2022

Кој е Малик Харис, најголемиот губитник на Евровизија?!

0
Германија на Евровизија 2022 ја претставуваше Малик Харис. Младата ѕвезда пишуваше песни на гитара повеќе од една деценија, но тоа не беше доволно...

Украина победи на Евровизија 2022

0
Украина е победник на Евровизија Украина е победник на Евровизија 2022, која се одржа во...

Прва настапува Чешка, последна Естонија – еве го редоследот на Евровизија

0
Во финалето на Евровизија 2022 прва на сцената ќе се појави претставничката на Чешка, додека пак последна ќе настапи претставничката на Естонија. ...

Стејт департмент: Бугарија го крши правото на слобода на здружување на...

0
Американскиот Стејт департмент во Извештајот за човековите права за 2022 година во делот за Бугарија, наведува дека тамошните власти продолжуваат да...

Украински ученици се обидуваат да го продолжат образованието како бегалци

0
Додека руската инвазија врз Украина продолжува, многу ученици кои побегнаа од воените зони...

Дали ќе има олабавување на мерките: Нови препораки по резултатите од...

0
Битола, 19 февруари 2022 (МИА) – Се намалува пикот на четвртиот бран, епидемиолошката состојба благо се подобрува, изјави денеска министерот за здравство Беким...

Дурент надвор од „ALL STAR 2022“, се знае кој ќе го...

0
Кевин Дурент нема да учествува на натпреварот „Ол Стар 2022“. Кошаркарот на Бруклин Нетс беше кошаркарот со...

По 8 години: Гугл Хром добива нов изглед на иконата

0
Гугл одлуки 2022 година да биде годината кога се ќе модернизира, а прво што ќе направи ќе биде промена на иконата за Гугл...

Ги запознаваме ретките болести: Арнолд-Кјариева малформација

0
Ги запознаваме ретките болести 2022 28 дена во февруари со 28 ретки дијагнози Во месецот со најмалку дена во годината, во...

„Ги запознаваме ретките болести“: Од утре до 28 февруари „Република“ ќе...

0
Од утре, 1. февруари 2022 година започнува новата, 4-та сезона на националната кампања „Ги запознаваме ретките болести“ која „Република“, како и секоја година...