fbpx
18 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: 2020

Македонската економија 2020 година ја заокружи со пад од 4,5 отсто...

0
Македонската економија 2020 година ја заокружи со пад од 4,5 отсто на бруто – домашниот производ. Во...

Алкалоид во 2020 година со 210 нови вработувања

0
Компанијата Алкалоид ја заокружи 2020 година со 210 нови вработувања и инвестиции во износ од над 1,5...

Поради пандемијата патнички авиосообраќај во 2020 година опадна за досега невидени...

0
Глобалниот патнички авиосообраќај во 2020 година опадна за досега невидени 66 отсто, поради ограничувањата за патувања воведени со пандемијата на Ковид-19, соопшти денеска...

На Кипар рекордер по бројот на тестирања: Досега направени се речиси...

0
Од март 2020 година, заклучно со вчера на Кипар биле направени 1.287.943 ПЦР и рапид тестови, а потврдени се 29.636 случаи на Ковид-19,...

Намалени и работата и цените во патниот превоз, спас во заживување...

0
По тешката и неизвесна 2020 година во услови на пандемија превозниците посакуваат новата 2021 година да донесе безбедни патишта, зголемена...

Заев: Во 2020 година го испорачавме тоа што им го ветивме...

0
На граѓаните во 2020 година им го испорачавме се она што им го ветивме. Буџетот за следната година е значаен потенцираше Заев за економско...

УЈП ќе ги блокира сметките на лошите газди

0
Платата за ноември 2020 година не ја примиле 782 вработени од нивните газди кои добиле финансиска помош од државата, а...

Таа е најубавата жена на светот за 2020-та година: Има 19...

0
Титулата најубаво лице за 2020 година, според листата на TC Candler и независните критичари, ја доби 19-годишната израелска манекенка Јаел Шелбија,...

Лукаревска: 245 работодавачи кои добиле поддршка, уште не ги исплатиле ноемвриските...

0
Платата за ноември 2020 година не ја примиле 782 вработени од 245 работодавачи кои користат финансиска помош од државата...

Лукаревска: Ноемврискaта плата не ја добиле 782 работници, нивните работодавци ја...

0
Платата за ноември 2020 година не ја примиле 782 вработени од 245 работодавци кои користат финансиска помош од државата...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
25 %
0.4kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави