fbpx
11 C
Skopje
петок, март 5, 2021

таг: 2019

„Јас сум жив доказ дека геј луѓето можат да играат професионален...

0
Во мај 2019 година, Енди Бренан стана првиот австралиски фудбалер кој признал дека е хомосексуалец. ...

СЗО: Во Вухан знаци на поширока првична епидемија уште во 2019...

0
Мисијата на СЗО откри дека уште во декември 2019 година во Вухан, имало 13 различни соја на...

Љафтов: Со успехот ќе придонесеме за афирмирање на одбојката, но и...

0
Дебито го имавме во 2019, најдобрата македонска одбојкарска репрезентација по вторпат во својата историја ќе игра на Европско првенство. Јануари...

По пет години Гвен Стефани конечно доби дозвола од Ватикан да...

0
Пејачката во 2019 година поднесе молба за поништување на бракот со таткото на нејзините три деца, кој јавно ја посрамоти и ѝ...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
11 ° C
11 °
11 °
46 %
1kmh
0 %
пет
16 °
саб
10 °
нед
11 °
пон
13 °
вто
9 °

Последни објави