таг: 2009

ФОТО | Ја запросил преку дневен весник: Љубовта меѓу српската ѕвезда...

0
Во 2009 година, познатиот српски репрезентативец Немања Матиќ и фудбалер во еден од најпознатите светски клубови, Манчестер јунајтед, ја запознал жената на неговиот...

Под будното око на научниците: Кон Земјата се движи астероид кој...

0
Астероидот 2009 JF1, според последните податоци се наоѓа на оддалеченост поголема од 375 милиони километри од Земјата, но ѝ се приближува со брзина...