fbpx
19 C
Skopje
петок, март 5, 2021

таг: 200000

Велика Британија дневно вакцинира 200.000 лица против ковид-19

0
Британија вакцинира 200.000 луѓе дневно против Ковид-19 и планира да ја засили имунизацијата на два милиона неделно, што е неопходно...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
19 ° C
19 °
19 °
15 %
0.5kmh
0 %
пет
15 °
саб
9 °
нед
10 °
пон
13 °
вто
8 °

Последни објави