таг: 1800

ФОТО: Стартни постави за мечот Македонија-Словенија

0
Со почеток во 18:00 часот, Македонија го игра првиот пријателски меч како подготовка за историскиот настап на ЕП. Противник е селекцијата на Словенија...

ИОМ: Секој ден во маршрутите кон Европа загинуваат по најмалку петмина...

0
Речиси 1.800 мигранти годинава ги загубија своите животи на патиштата за Европа или во рамките на Стариот континент, и покрај ограничувањата на...