fbpx
8 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: 1405

На денешен ден – 18 февруари

0
1405 – Во текот на инвазијата која ја предводеше против Кина умре монголскиот владател, емирот Самарканда Тимур Ленк, наречен Тамерлан, освојувач на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
53 %
1kmh
0 %
вто
12 °
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
10 °

Последни објави