таг: 1000

Откриени бројни антички населби на Маите во Гватемала: „Има спортски терени,...

0
Научниците открија речиси 1.000 скриени населби на античките Маи благодарение на технологијата LIDAR, односно ласерско скенирање од воздух. Областа што ја покриваат овие...

Што сакаат да скријат мажите, а што жените

0
Меѓународно истражување меѓу 1.000 лица од двата пола покажува дека само 13% од мажите ќе се загрижат,...

Новогодишни бомбици со различни вкусови

0
Потребни состојки: 1000 грама мелени бисквити350 грама шеќер во прав400 мл. млеко450 грама растопен маргарин или путер2 кесички ванилин шеќерБомбица со...

Досега 1.510 медицински лица се вакцинирале против Ковид-19

0
До 10:00 часот денеска вакцини за Ковид-19 примиле 1510 лица, медицински персонал, соопшти на прес-конференција портпаролот на Владата Муамед Хоџа. Министерот за...